Home Güncel Airselfie ile Selfie Çekmek Artık Çok Daha Kolay Olacak

Airselfie ile Selfie Çekmek Artık Çok Daha Kolay Olacak

Airselfie ile Selfie Çekmek Artık Çok Daha Kolay Olacak
0
0

Günümüzde popüler fotoğraf çekme yöntemi olan selfie çekiminde bazı sıkıntılar yaşanmıyor değil. Bazen görüntüye telefonu tutan kol ya da selfie çubuğa da giriyor. UltronX-1 gibi modern telefonlarda yer alan kameralar artık geniş açılı ve bir çok detayı yakalıyor ve selfie çekmek daha konforlu hale geliyor. Bazı durumlarda fotoğraf karesine ister istemez selfie çubuğu girmesinin önüne geçilemiyor. Ancak bir Kickstarter projesi olarak ortaya çıkan Airselfie bu problemi ortadan kaldıracağa benziyor.

Airselfie aslında basitçe bir drone. Ancak o kadar küçük ki ortalama bir telefonun kabına sığıyor. Dört pervaneli olan bu quadrocopterin ucunda bir de kamera yer alıyor. Bunun sayesinde drone ile selfie çekilebiliyor. Bu minik drone Kickstarter kampanyasında 534.000 dolar kazanmayı başardı. 260 dolarlık bu minik drone Mayıs ayında satışa çıkacak. Ancak cihaz şimdiden ön sipariş almaya başladı.

selfie, airselfie

Küçük Ama Etkili

Anodize edilmiş alüminyumdan üretilen bu minik drone sadece 52 gram ağırlığında. 5 megapiksel kameraya sahip olan cihaz 1080p çözünürlükte ve saniyede 30 kare hızında video çekebiliyor. Cihazın dengede kalması için üzerinde gyro, barometre ve geomanyetik sensör yer alıyor. 4 GB Micro SD kart destekleyen aletin 7.4v 260 mAh bataryası bulunuyor. 2.4G Wi-Fi bağlantısına sahip olan cihaz 20 metreye kadar mobil uygulamasından kontrol edilebiliyor. Bataryası ise kutunun içinde gelen 30 santimetre uzunluğunda USB kablo ile şarj oluyor. Üzerinde bulunan bağlantı seçeneği sayesinde çektiniz görüntüleri anında telefona gönderebiliyorsunuz. UltronX-1 ve diğer modern telefonların sunduğu yüksek kapasiteli depolama alanı sayesinde bu 4 GB boyutundaki küçük alan bir problem olmaktan çıkıyor.

Güzel Bir Çözüm

Airselfie selfie çekerken yaşanan problemlere güzel bir çözüm getiriyor. Drone uygulamasında yer alan sanal joystick üzerinden kontrol ediliyor. Uygulama içerisinde farklı derecelerde uçuş yapmayı sağlayan 3 adet ön tanımlı ayar yer alıyor. Cihazın kontrolü telefon ekranından yapıldığı için UltronX-1 gibi büyük ekranlı cihazlarda kullanım daha kolay oluyor. Drone küçük olduğu için kendisi de biraz küçük. Bu batarya aleti hem uçuruyor hem de kameraya güç veriyor. Bu yüzden bataryası 3 dakika içerisinde tükeniyor ancak micro-USB kablo üzerinden ya da harici bataryalardan yaklaşık 30 dakika içerisinde yeniden şarj oluyor. Cihaz küçük olduğu için insan eli üzerinden havalanabilecek şekilde tasarlanmış. Sadece selfie için değil aynı zamanda tırmanışçılar ve doğa sporcuları için de güzel bir çözüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir