Home Teknoloji Bu Sene CES’te Neler Oldu?

Bu Sene CES’te Neler Oldu?

Bu Sene CES’te Neler Oldu?
1.64K
0

CConsumer Electronics Show elektronik alet pazarında hem üreticiler hem de tüketiciler için merakla beklenen bir etkinlik. Yılın başında düzenlenen bu etkinlikte büyük üreticiler yeni modellerini tanıtıyor ve bu yılın geleceğinde bizi elektronik cihaz olarak nelerin beklediğinin resmini çiziyor. Geçen sene düzenlenen CES’te en çok ön plana çıkan şey Internet of Things cihazları olmuştu. Ancak bu sene arabalardan televizyonlara kadar bir çok şey podyumu kapmaya çalıştı. Ayrıca yapay zekalar ve dijital asistanlar önemli bir yere sahipti. Özelikle perakende devi Amazon tarafından geliştirilen ve Echo hoparlörlerinde kullanılan Alexa başka üreticilerin cihazların içerisinde de yer alacak.

 

Pebble time steel is the most beautiful smartwatch you can own today

Her Yer Televizyon

Uzun bir süredir televizyonlarda 4K yeniliğinin üzerine basılırken daha 4K yayınlar başlamadan 4K teknolojisi eskimeye başladı. Artık televizyonların 4K olduğu değil HDR olduğu belirtiliyor. Yılın en büyük sürprizlerinden birisini Sony yaptı. Sony’nin yeni tanıttığı Bravia modeli OLED ekrana sahip. Bu televizyonun bir diğer özelliği ise üzerinde yer alan ses sistemi. OLED teknolojisinin üreticisi olarak kabul edilen LG’de bir telefondan daha ince televizyon modelini tanıttı. Samsung ise Quantum Dot adını verdiği QLED teknolojisini tanıttı. Daha değişik bir panel teknolojisine sahip olan QLED ekranlar neredeyse OLED paneller kadar kaliteli siyah renk sunuyor.

Oyun Bilgisayarları

Son 5 senedir bilgisayar satışları giderek düşse de üreticiler bu sevdadan vazgeçmiyor. Bilgisayar satışları düşüyor olabilir ancak başına oyuncu sıfatını koyduğunuz her donanım normalinden daha fazla satıyor. Öyle ki bu duruma Samsung bile kayıtsız kalamadı. Odyssey adını verdiği yeni seri laptop modelleri ile oyuncuların ilgisini çekmeye çalışıyor. CES’e oyuncu donanımı getiren bir diğer üreticisi Dell oldu. Dell’in özellikle en üst modeli 15 7000 fuar ziyaretçilerinden büyük ilgi çekti. Tamamen oyun donanımı üzerine kafa yoran Razer ise büyük bir sürpriz yaparak 3 monitöre sahip bir laptop tanıttı. Project Valerie adı altında geliştirilen laptop gerçekten de alışılmışın dışında.

 

etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir