Home Sosyal Medya Facebook İfadeleri Messenger Platformuna Getiriyor
Facebook İfadeleri Messenger Platformuna Getiriyor

Facebook İfadeleri Messenger Platformuna Getiriyor

0
0

Facebook bir süre önce beğen butonunun yanına ifadeler getirdi ve oldukça beğeni topladı. İfadeler bir sürü kullanıcı bu tarafından anında benimsedi.

Günümüzde artık Haber Kaynağında yer alan hemen hemen her paylaşımda en az bir adet bu ifadeden bulunuyor. Sosyal medya devi şimdi bu seçeneği anlık mesajlaşma uygulaması Messenger’a getirmeyi planlıyor. Bu ifadeler her mesaja özel olarak olacak. kişilerin özellikle bir mesaja cevap veremeyecek kadar meşgul olduğunda bu özelliği kullanması planlanıyor. Sosyal medya devi bir çok özelliği diğer sosyal medya platformlarından alırken aynı zamanda kendi bünyesinde yer ve çok sevilen özelliklerini kendi ürünlerinde paylaştırıyor. Bu sayede hem Facebook hem de ürünleri popülerliğinden bir şey kaybetmiyor.

Diğer Platformlarda Mevcut

Facebook’un bu özelliğini ilk defa bir mesaj platformunda uygulayan oluşum değil. Apple iOS 10 ile beraber benzer bir özelliği iMessages uygulamasına getirmişti. iMessages kullanıcıları aldıkları ya da gönderdikleri herhangi bir mesajı sevebiliyor, beğenebiliyor, kabul etmeyebiliyor ve bu mesaja gülebiliyor, ünlem ya da soru işareti bırakabiliyor. Benzer bir özellik bulut tabanlı Slack uygulamasında da bulunuyor. Özellikle iş hayatında sık olarak kullanılan Slack’te toplu mesajlaşmalarda kullanıcılar birbirlerinin mesajlarına Facebook ya da iMessage’dakilere benzer ifadeler bırakabiliyorlar. Facebook’ta yer almayan ancak çok uzun zamandır kullanıcılar arasında adı geçen Beğenmedim butonu Messenger platformunda yer alıyor. Yani kullanıcılar aldıkları ya da gönderdikleri mesajları beğenmeyebiliyor.

Giderek İşlevsel Hale Geliyor

Bu özellikle beraber Messenger günlük kullanıma daha fazla hitap edecek. Kullanıcılar bir mesaj  atamayacak kadar meşgul olduklarında gönderlikleri bu ifadeler ile iletişimde kalabilecek. Özellik henüz test aşamasında ve çok az sayıda kullanıcı bu özelliklere sahip. Özelliklerin ne zaman genel kullanıma açılacağı ise henüz bilinmiyor ancak kısa sürede bütün Messenger kullanıcılarının bu özellikte faydalanabilmesi bekleniyor. Messenger platformuna son zamanda önemli özelliklerden geldi. En son kullanıcılara açılan özellikte Snapchat’in hikayeler benzeri olan sınırlı süreli paylaşım aracı oldu. Kullanıcılar buradan 24 saatliğine bir fotoğraf ya da kısa bir videoyu arkadaşlarıyla paylaşabiliyor. Snapchat’in günümüzde bu kadar popüler olmasını sağlayan özellik geçtiğimiz Ağustos ayında da Instagram’a gelmişti. Instagram’da hızla yayılan bu özelliğin Messenger’a gelmesi doğal olarak çok gecikmedi. Facebook kullanıcılara çeşitli platformlarda sunduğu araçlarla bir şekilde kullanılmayı ve gündemde kalmayı başarıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir