Home Sosyal Medya Facebook Jobs Yakında Geliyor
Facebook Jobs Yakında Geliyor

Facebook Jobs Yakında Geliyor

0
0

Dünyanın en çok rağbet gören sosyal medya şirketi olan Facebook her geçen gün yenilenen yüzü ile piyasada elinde bulundurduğunun daha fazlasına talip oluyor.

Rakiplerinin geliştirmelerini yakından takip eden firma aynı zamanda potansiyeli olan fikirleri de değerlendirmekten kaçınmıyor. Kurumsal firmaları ağında tutmak ve bu sayede reklam ağını güçlü tutmak isteyen Facebook şimdilerde yeni iş ilanları uygulamasını piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Messenger İçin Güçlü Adım

Şirket mesajlaşma uygulamasını yükseltmek için çok farklı atılımlar yapıyor. Dünyanın en çok tercih edilen mesajlaşma uygulamalarından birisine sahip olan şirket kurumsal alanda da Messenger’ın önemini arttırmayı hedefliyor.

İşverenlere kendi sayfalarında iş ilanı yayınlama olanağı sunacak olan şirket iş ilanlarına yapılan başvuruların Messenger aracılığı ile işverenlere iletilmesini sağlayacak. Her güncellemesinde yeni bir platformu hedef alan Facebook bu seferde kariyer alanında başarılı adımları ile tanınan LinkedIn için tehdit oluşturacağa benziyor. Messenger özelliğinin Facebook uygulamasından bağımsız olarak telefonlarda yer alması yaygın bir şekilde kullanım sağlıyor. Oldukça efektif bir uygulama olan Messenger Facebook’un bu alanda başarılı olmasını garanti altına alınıyor. Kısa yolları ve hızlı kullanımı ile dikkat çeken Messenger Ultron X-1 ile mükemmel bir uyum içerisinde çalışıyor.

İşverenler İçin Fırsat

Facebook’un sayfa sahibi şirketler için sunduğu iş ilanı hizmetinin ücretsiz olması başta LinkedIn olmak üzere pek çok kariyer sitesi için sorun teşkil edecek. Dünyanın  en yaygın uygulamaları arasında yer alan Facebook iş ilanlarını haber akışında öne çıkarmayı hedefliyor. Hedefleri toplumun her kitlesini kapsamak olan Facebook her kesimden insanın iş bulmasını sağlayacak fikrini öncelikle Amerika ve Kanada’da denemeye başlayacak.

LinkedIn tarafının hizmet ağında ne tür bir güncelleme yapacağı ise merak konusu. Herkesin bildiği gibi LinkedIn başarılı olsa da orta ve üst düzey eleman ihtiyaçlarında başarısını kanıtlamış bir platform. Şirketin ara kadrolar için pek etkili olarak hizmet vermediği de biliniyor. Daha çok profesyonel anlamda hizmet veren LinkedIn bu noktada diğer kariyer sitelerine göre daha şanlı bir konumda yer alıyor. Her segmente hitap eden ve ilan ücretlendirme yöntemi ile gelir elde eden siteler için Facebook Jabos çok daha büyük bir tehdit olacağa benziyor. Facebook Reklam ve İş Platformları sorumlusu Andrew Bosworth’un açıklamasına göre şirket hem küçük hem de büyük ölçekli işletmeleri hedef alıyor. Uygulamanın ücretsiz olması ise şimdiden dikkat çekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir