Home Mobile Flappy Bird’ün Geliştiricisinden Yeni Oyun Geldi
Flappy Bird’ün Geliştiricisinden Yeni Oyun Geldi

Flappy Bird’ün Geliştiricisinden Yeni Oyun Geldi

0
0

Oyun geliştirici Dong Nguyen 2014 yılında geliştirdiği ve piyasaya sürdüğü Flappy Bird oyunu ile beraber dünyayı kasıp kavurmuştu. Nguyen o günden bu yana benzer ögelere sahip zor kontrollü ve standart engellerden kaçmaca oyunları geliştirse de Flappy Bird ile yakaladığı başarıyı bir kez daha yakalayamamıştı.

Yeni Oyun ile İddialı

Nguyen’in Flappy Bird sonrası iddialı olduğu yeni oyunu ise Ninja Spinki Challenges. 6 farklı oyun tipini zorlu bir koleksiyonla bir araya getiren oyun Nguyen’in Flappy Bird’den bu yana yaptığı en başarılı oyunu olabilir. Oyun bugün iOS ve Android cihazlara çıktı. UltronX-1 gibi Android işletim sistemine sahip oyuncular oyunu ücretsiz olarak indirebilir. Oyunda ise eğitimde olan bir ninja karakterimiz var ve gizli bir savaşçı olmak için görevlerini yerine getirmesi gerekiyor. Bu görevlerin arasında sıçrayan kedilerden kaçmaktan, çıkan hedeflere ninja yıldızı atmaya kadar bir çok eğlenceli bölüm var.

Oyunun tanıtım bölümünü bitirdikten sonra daha zor olan 5 yeni bölüm açılıyor. Aynı zamanda yer alan 6 oyundan herhangi birini sonsuz modda oynayabilirsiniz ve oyunda kaldığınız kadar puan kazanıyorsunuz. Flappy Bird gibi basit bir tasarıma sahip olsa da UltronX-1 gibi büyük ekranlı telefonlarda oldukça eğlenceli ve güzel duruyor.

Nguyen’in Flappy Bird ile beraber imzası haline gelmiş parmak ile hareket kazandırma şekli bu oyunda da yer alıyor. Burada farklı olan ise farklı seviyelerin olması ve gittikçe zorlaşması. Başlangıç seviyesi biraz kolay diyebiliriz ancak 6 mini oyununda diğer 5 bölümü inanılmaz derecede zor. Eğer Nguyen’in bu mazoşistik oyun tasarımını seviyorsanız bu oyuna bir şans verebilirsiniz. Ancak bu seferki oyunda daha zor bölümlere geçebilmek için biraz daha ilerlemelisiniz.

Sonsuz Modun Bitmeyen Başarısı

Sonsuz mod ise oldukça eğlenceli ve güzel tasarlanmış. Kedilerin zıpladığı mini oyunda her bir kedinin üzerinden zıpladığınızda 10 puan alıyorsunuz. Daha sonra ise araya bir de ek kediler gelmeye başlıyor. Her ücretsiz oyundan alışkın olduğumuz gibi bu oyunda da reklamlar yer alıyor. Oyuncular yandıklarında ya da süre dolduğunda 15 ya da 30 saniye uzunluğunda reklamlar yer almaya başlıyor.

Flappy Bird’ün çok başarılı olmasının sebeplerinden bir tanesi de oldukça zorlu olmasına rağmen kolay oynanabilir olmasıydı. Ayrıca oyunculara zorluktan kaçış şansı da verilmiyordu. Bu oyun tarzında zorluk seviyesini ayarlamak ve oyuncuyu sıkmamak en önemlisi. Eğer Ninja Spinki Challenges’ı merak ediyorsanız iOS için App Store’dan ya da UltronX-1 gibi Android telefonlarda Google Play üzerinden indirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir