Home Teknoloji Google’ın Android Taste Test Aracı ile En Uygun Temayı Bulun 
Google’ın Android Taste Test Aracı ile En Uygun Temayı Bulun 

Google’ın Android Taste Test Aracı ile En Uygun Temayı Bulun 

0
0

Google bugün #myAndroid Taste Test adını verdiği bir araç yayınladı. Bu araç ile beraber Ultron X-1 gibi Android işletim sistemine sahip kullanıcılar kendilerine en uygun temayı buluyor.

Ayrıca bu temalar Blue Diamond teknolojili yüksek çözünürlüklü ekranda inanılmaz canlı gözüküyor. Google’ın yayınladığı araç ile beraber kullanıcılar yaptıkları seçimler sonucunda beğenebilecekleri üç tema seçeneği görüyor. Kullanıcılar bu temalardan birini seçerek telefonlarını özelleştirebiliyor. Temalar arkaplan resmi, simge paketi, başlatıcı, widget ve klavye öneriyor. Google ayrıca bu önerilerin hepsinin indirilebileceği linkleri de paylaşıyor. Kullanıcılar istediklerini bu linklerden indirerek anında Android cihazlarında kullanabiliyor.

Seçenekler Neler?

Google kullanıcılara birden fazla seçenek sunuyor. Bu seçeneklere göre temalar oluşturuluyor. Kullanıcılara sunulan seçenekler arasında renk, canlılık, parlaklık, sıcaklık gibi şeyler sunuluyor. Kullanıcılara ayrıca geometrik ya da organik seçimi sunuluyor. Temayı en çok etkileyen seçeneklerden birisi de bu. Soyut ya da gerçekçi gibi seçenekler kullanıcılara bazı özgürlükler tanıyor. Ancak sunulan üç temanın arasında hiç değişmeyen tek bir şey var o da klavye önerisi. Araç her seferinde Google’ın kendi klavye uygulaması Gboard’ı öneriyor. Ancak diğer önerilerin hepsi seçimlere göre değişiklik gösteriyor. Bu servis Android işletim sistemine sahip Ultron X-1 ‘in istenildiği gibi özelleştirilebildiğini gösteriyor. Kullanıcılar telefonun bütün özelliklerini kendi istedikleri gibi değiştirip böyle kullanabiliyor.

Android Bilgisi Önemli

Seçimlerin önemli bir noktasıda kullanıcılara Android işletim sistemine olan aşinalığı soruluyor. Eğer kullanıcılar Android kullanmaya yeni başlamışsa kullanımı daha kolay bir arayüz sunuluyor. Bir süredir Android kullananlara ise biraz daha karmaşık bir arayüz öneriliyor. Uzun süredir Android kullanan kullanıcılara işletim sistemini detaylı widget ve başlatıcı biraz daha karmaşık bir hal alıyor. Ancak diğer seçeneklere göre daha detaylı bir kullanım sunuyor. Kullanıcılara sunulan seçenekler arasında hava durumu, haberler ve müzik seçenekleri sunuluyor bu seçenekler sonucunda ana ekranda seçilen widget yer alıyor ve kullanıcılara buradan hızlı bilgi veriyor. Test hem kullanıcılara beğenebilecekleri bir seçenek sunuyor hem de ne kadar özelleştirilebilir olduğunu gösteriyor. Seçimlerde hareketli ya da hareketsiz arkaplanlar yer alıyor. Hareketli görseller Ultron X-1 gibi yüksek performanslı işlemciye sahip telefonlarda herhangi bir problem çıkarmadan çalışabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir