Home Ultron X-1 ile Nasıl Yaparım? Kaybolan Ultron X-1 Telefonunuzu Kolayca Bulabilirsiniz
Kaybolan Ultron X-1 Telefonunuzu Kolayca Bulabilirsiniz

Kaybolan Ultron X-1 Telefonunuzu Kolayca Bulabilirsiniz

0
0

Akıllı telefon kullanımı yaygınlaşırken insanlar sürekli ellerinde taşıdıkları cihazları daha çok kaybediyorlar. Ultron X-1 3G ya da 4.5G cihazınız kaybolduğunda ise endişe etmenize gerek kalmıyor.

Ultron X-1 3G ya da 4.5G gün içerisinde asla elinizden düşmeyen yardımcınız olduğundan dolayı bir masada ya da kasada anlık bir dalgınlıkla unutmak kolaylaşıyor. Eskiden yeri cepler ya da çantalar olan cep telefonları artık insanlar için vazgeçilmez bir noktaya geldiği için alışveriş yaparken, yemek yerken, sohbet ederken, hatta toplu taşıma araçlarını kullanırken bile elimizden düşmüyor. Durum bu kadar ciddi olunca insanın her anına eşlik eden akıllı cihazlar çok daha fazla kayboluyor. Kaybolan bir cihaz maddi ve manevi zarar verdiğinden dolayı teknoloji şirketleri bu soruna çözüm bulmaya çalışıyor. İnsanlar hem özel bilgilerini hem iş bilgilerini telefonları ile birlikte kaybederken anıları, mesajlaşmaları, şifreleri ve daha pek çok şeyi de cihazlarla birlikte yok oluyor. Bu durumun önüne geçmek Android işletim sistemine sahip olan Ultron X-1 3G ve Ultron X-1 4.5G için oldukça kolay. Bu iki cihaza sahipseniz ve bir Google hesabınız varsa siz de Google tarafından sunulan bu hizmetten ek bir ödeme yapmadan istediğiniz zaman yararlanabilirsiniz.

Kaybettiğiniz Ultron X-1 Telefonunuzu Bulma Yöntemi

Ultron X-1 telefonunuzda kullandığınız Google hesabınıza masaüstünden giriş yapın. Giriş yapma işlemi sonrasında Google’ın arama kutusuna “where is my phone” yazmanız gerekiyor. Bunu yazdığınız anda Google size giriş yaptığınız hesabın açık olduğu cep telefonunun lokasyonunu gösteriyor. Bu aramayı yapmak yerine Google’ın “Android Cihaz Yöneticisi” sayfasına girerek de telefonunuzun nerede olduğunu görebilirsiniz. Telefonun kaybolmuş olması tek başına bir sorunken telefonunun bulunmasını sağlamak ya da çalındıysa satılmasını engellemek için alabileceğiniz önemler mevcut.

Telefonunuza Erişin

Yapılan araştırmalar insanların telefonlarını genellikle bildikleri alanlarda kaybettiğini ve gereksiz yere stres yaşadığını gösteriyor. Bu gereksiz stresi yaşamamak, kaybolan telefonun bulunmasını sağlamak için Google telefonlar için “Çaldır” özelliğini sunuyor. Sistemde yer alan “Çaldır” özelliği telefonun zil sesi ayarları “sessiz” olarak ayarlanmış olsa da çalışıyor. Bu özelliği kullandığınızda telefon çalmaya başlıyor ve bu sayede yeri belirlenebiliyor. Eğer telefonunuzun çalındığından eminseniz “Telefonu Kitle ve Herşeyi Sil” özelliğini kullanabilirsiniz. Bu özellik sayesinde telefonu kitleyebilir ve cihazda bulunan tüm bilgilerinizin silinmesini sağlayabilirsiniz. Google’ın sunduğu bu özellik sadece Ultron X-1 3G ya da 4.5G gibi Android işletim sistemli cihazlarda çalışıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir