Home Teknoloji Tensor Flow 1.0 Sayesinde Akıllı Telefonlar Daha Akıllı Olacak
Tensor Flow 1.0 Sayesinde Akıllı Telefonlar Daha Akıllı Olacak

Tensor Flow 1.0 Sayesinde Akıllı Telefonlar Daha Akıllı Olacak

0
0

 Google makine öğrenimi kütüphanesi Tensor Flow büyük bir kısmını halka açtı ve bunlarla ilgili bazı geliştirmeler yayınladı. Bunun sonucunda ise akıllı telefonlar artık yapay zeka sayesinde daha da akıllı olacak.

Google’ın derin öğrenme üzerine açık kaynak kodlu projesi Tensor Flow’un 1.0 versiyonunun çıkarılacağı duyuruldu. Bu versiyon sadece geliştirmeler getirmeyecek aynı zamanda makine öğrenimini geliştiren fonksiyonları da beraberinde getirecek. Python ve Java ile TensorFLow geliştirmeleri daha basit olacak. Ultron X-1 gibi Android işletim sistemine ve yüksek donanıma sahip olan telefonlar Tensor Flow sayesinde yapay zeka ile daha güçlü hale gelecek.

Büyük Gelişmeler Bekleniyor

Python making öğrenimi uygulamalarında kullanılan en büyük platformlardan bir tanesi. Tensor Flow’da da Python kullanımına yönelik geliştirmeler yer alıyor. Tensor FLow’un Python API’sinde yapılan geliştirmeler sayesinde artık iki platform arasındaki etkileşim daha iyi olacak. Google’da ki geliştiriciler tarafından yayınlanan script sayesinde eski tarzdaki APIler otomatik olarak güncellenecek ancak bazı geçiş döneminde uygulamalarda çeşitli hatalar ortaya çıkabilir. Uygulama geliştiriciler kendi uygulamalarının düzenlemesini tamamen gerçekleştirdiğinde ise uygulamalar artık eskisi gibi olmayacak. Ultron X-1 gibi Android işletim sistemine sahip olan telefonlarda uygulamalar artık kullanıcıların kullanma alışkanlıklarını takip edecek ve buna göre cevap verecek.

Yeni Özellikler

Tensor Flow 1.0 ile gelen tek yenilik sadece dil desteği özelliğe ya da yeni algoritmalar değil. Tensor Flow’un yanında gelen Accelerated Linear Algebra ile beraber artık CPU ya da GPU matematiksel işlemleri artık çok daha hızlı yapacak. Tensor Flow’u IBM PowerAI donanımını desteklemek için kullanıyor ve makine öğrenimini sıkça kullanıyor. Dünya devlerinin kullandığı yapay zeka teknolojileri üstün performanslı gibi telefonlarla beraber kullanıcıların cebine girecek.

Donanım Kullanımı Düşecek

Tensor Flow toplam RAM kullanımını düşürecek ve uygulamaların akıllı telefonların kaynaklarını daha az kullanması sağlanacak. Bu sayede Ultron X-1 ve diğer telefonlar kullanıcılara daha fazla hız sunabilecek. Bunun için özellikle son teknoloji işlemcilerin ve grafik işlemcilerinin kullanılması gerekiyor. Bu kaynaklar aynı zamanda bulut bilişim tarafından destekleniyor. Bu sayede arkaplanda çalışan uygulamalar artık telefonun kaynaklarını ve bataryasını boşa tüketmiyor. Bütün bu yeniliklerle beraber orta segment telefonlar artık daha önce yapamadığı işlemleri yapabilecek hale gelecek. Ultron X-1 gibi performanslı telefonlar ise hızına hız katmış olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir