Home Güncel Twitter Ücretli Üyelik Servisi Vermeye Hazırlanıyor
Twitter Ücretli Üyelik Servisi Vermeye Hazırlanıyor

Twitter Ücretli Üyelik Servisi Vermeye Hazırlanıyor

0
0

Tweetdeck uygulaması, Twitter platformunu daha etkili ve detaylı kullanmayı sağlayan bir uygulama. Özellikle birden fazla hesabı yönetmek ve paylaşımları zamanlamak için kolay çözümler sunan Tweetdeck markalar ve ajanslar tarafından çok tercih ediliyor.

Twitter 6 yıl kadar önce Tweetdeck uygulamasını satın almıştı ancak 6 yılda neredeyse Tweetdeck ile ilgili hiçbir şey yapmadı. Görünen o ki Twitter bir anda Tweetdeck uygulamasına sahip olduğunu hatırladı ve servise bazı yeni özellikler getirerek paraya çevirmeye çalışıyor gibi görünüyor. Bu kapsamda bugüne kadar ücretsiz olan Tweetdeck hizmeti ücretli olacak şekilde planlanıyor.

 Araştırmalar Başladı

Twitter kullanıcılarına “Tweetdeck platformunda ne tür yeni özellikler görmek istersiniz?” ve “Üst düzey özellikler için Tweetdeck’e aylık ödeme yapmayı düşünür müsünüz?” gibi sorular yöneltti. Bu sorular Tweetdeck kullanan kullanıcıları yöneltildi. Kullanıcılar da bu soruları Twitter üzerinden paylaştı. Paylaşılan görsellerde gelişmiş grafikler, takipçi analizleri, son dakika haber uyarıları, mobil ve masaüstü cihazlardan erişim desteği ve kişiselleştirme gibi özellikler yer alıyor. Ankette servisin ücreti konusunda da bir soru yer alıyor. Kullanıcılara servis için 4.99 ile 19.90 dolarlık bir ücret aralığı sunuldu. Tweetdeck yeniden toparlanma yolunda ilerleyecek gibi gözüküyor. 2012 yılından beri geliştirilmeyen servis Twitter’ın yeni özelliklerine dahi ayak uyduramamıştı. Twitter şimdi profesyonel kullanıcılar için daha iyi bir servis sunmak ve Tweetdeck’i daha iyi hale getirmek için çalışmaya başlamış gibi duruyor.

Gelir Elde Edemiyor

Kullanıcılara daha iyi bir servis sunmanın yanında Twitter, Tweetdeck’ten para kazanmak istiyor. Çünkü popüler sosyal medya platformu 300 milyondan fazla kullanıcısı olmasına rağmen bunu bir türlü paraya çeviremiyor. Çeyrek raporlarında sürekli zarar açıklayan firma daha önce de kendisini satın alabilecek potansiyel alıcılar için araştırma yapmıştı. Twitter’ın reklam gelirleri de son dönemlerde düşüş gösterme eğiliminde. Durum böyle olunca şirket elindeki her türlü imkanı değerlendirmek ve para kazandırmak istiyor. Dünyanın en büyük mikroblog sitesi olan Twitter yakın zamanda canlı yayın servisi Periscope üzerinde de bazı değişiklikler yapmıştı. Şirket yine profesyonel kullanıcılara Periscope alt yapısı ile sosyal medya platformu üzerinden canlı yayın yapmanın önünü açmıştı. Markalar ve ajanslar için açılan bu özelliğin normal kullanıcılara gelip gelmeyeceği ise henüz bilinmiyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir